KURS WÓZKI WIDŁOWE SPECJALIZOWANE

KURS WÓZKI WIDŁOWE SPECJALIZOWANE


Kategoria kursów: Nasza oferta współpracy

Kurs wózki widłowe

Kurs na wózki widłowe WSZYSTKIE TYPY

 

Z dniem 01.06.2019 nowe przepisy UDT dla osób, które uzyskują kwalifikacje do obsługi urządzeń podlegających pod Urząd Dozoru Technicznego !!! 

Osoba, która przystępuje do egzaminu przed komisją UDT na operatora wózka widłowego specjalizowanego według nowych przepisów po pozytywnie zdanym egzaminie otrzyma uprawnienia na wózki ze zmiennym wysięgiem oraz z operatorem podnoszonym wraz z ładunkiem i wszystkie inne zwykłe wózki widłowe.

Egzamin teoretyczny jest przeprowadzany w formie testu, Urząd Dozoru Technicznego udostępnił bazę pytań egzaminacyjnych, na egzaminie jest 15 pytań z bazy udostępnionej i czas na rozwiązanie MAX 30 min. Po zaliczeniu testu przechodzimy do części praktycznej.

 

Chcesz uzyskać uprawnienia na wózek widłowy specjalizowany ze zmiennym wysięgiem IWJO? Zapraszamy na kurs, wystarczy zadzwonić i się zapisać, gdy zbierze się minimalna grupa rozpoczynamy szkolenie, załatwimy za ciebie wszystkie formalności, przygotujemy Cię do egzaminu przed komisją powołaną przez Urząd Dozoru Technicznego. 

Nie obawiaj się, dbamy o to aby nasi kursanci byli dobrze przygotowani, wystarczy chęć i  poświęcenie trochę czasu na zajęcia, jeżeli brakuje ci tego drugiego co jest w tych czasach często spotykane to możemy pomóc w przyswojeniu potrzebnych informacji, nasi wykładowcy współpracują z uczestnikami poprzez kontakt e-mailowy i wysyłają stopniowo potrzebne materiały i zadania tak abyś mógł spokojnie nadrabiać straty spowodowane nieobecnością na zajęciach. Już wkrótce nasz ośrodek będzie udostępniał platformę edukacyjną w której będzie zawarty cały potrzebny materiał do nauki, a kursant będzie mógł w wygodny sposób uczyć się w domu lub innym miejscu na całym świecie bez żadnego problemu, wystarczy dostęp do internetu, a w tych czasach to już chyba nie problem.

Kurs na operatora wózka widłowego specjalizowanego ze zmiennym wysięgiem, jak jest definiowany? z postępem technologicznym urządzenia zaczynają ewoluować i się rozwijać lecz przepisy regulujące, w tym przypadku - uprawnienia do obsługi, często pozostają w tyle i nie zawsze określają jasno jakie prawa ma operator i tu my jako ośrodek szkolenia musimy pomagać wszystkim zainteresowanym nabyć brakującej wiedzy, wózek widłowy specjalizowany ze zmiennym wysięgiem to szerokie określenia urządzeń, które spotykamy i widzimy na co dzień wokół nas.

 

Operatorzy jak i producenci tych wielofunkcyjnych urządzeń nazywają je przeróżnie: ładowarka teleskopowa, wielozadaniowy nośnik osprzętów, wózek specjalizowany IWJO lub najzwyklej wózek widłowy czy widlak. Najważniejsze jest to co producent napisał w Dokumentacji Techniczno Ruchowej urządzenia w skrócie DTR i jaką normę zastosowano przy produkcji takiego wielofunkcyjnego urządzenia, tu właśnie powstaje najwięcej zapytań w związku z uzyskaniem uprawnień na w/w urządzenia, w tym przypadku zawsze musimy przestudiować wspomnianą wcześniej DTR i jeżeli producent określił nasza wspaniałą maszynę jako ładowarkę teleskopową operator powinien przejść szkolenia z zakresu maszyn budowlanych i przystąpić do egzaminu przed komisją powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, po którym po pozytywnie zaliczonym egzaminie praktycznym oraz teoretycznym uzyska wpis do książeczki operatora maszyn roboczych brzmiący "wielozadaniowe nośniki osprzętów" wówczas operator będzie mógł obsługiwać ładowarkę teleskopową i dodatkowo maszynę typu MECALAC czyli koparkę odsiębierną która również jest zaliczana do wielozadaniowych nośników osprzętów.

Natomiast jeżeli w dokumentacji DTR będzie użyta nazwa wózek specjalizowany to operator powinien przejść szkolenie z zakresu urządzeń podlegających pod Urząd Dozoru Technicznego, który ma za zadanie nadawać uprawnienia do obsługi takich maszyn, UDT sprawuję dozór nad urządzeniami do transportu bliskiego, które przenoszą ładunki i ludzi w pionie i poziomie i tu pamiętajmy o tym, że ta maszyna jeżeli producent przewidzi taką możliwość! może mieć dodatkowy osprzęt jako kosz do transportu ludzi, w tym przypadku nasze urządzenie nagle staje się podestem ruchomym potocznie nazywanym podnośnikiem koszowym.

Aby obsługiwać taką maszynę z całym możliwym osprzętem i koszem, operator powinien uzyskać uprawnienia w kategorii IWJO wózki widłowe podnośnikowe specjalizowane ze zmiennym wysięgiem, a takie uprawnienia obejmują już całą rodzinę wózków widłowych  podnośnikowych.

Istnieje jeszcze trzecia możliwość uzyskania uprawnień do obsługi wózka widłowego specjalizowanego ze zmiennym wysięgiem chociaż z niepełnymi możliwościami, bo bez obsługi kosza, jest to najpopularniejsza forma uzyskiwania zezwolenia do kierowania i pracy takimi maszynami i obejmuje także wózki specjalizowane jak również zwykłe wózki widłowe podnośnikowe, kursant nabywa wiedzę i umiejętności praktyczne na szkoleniu w naszym ośrodku i przechodzi egzamin przed komisją wewnętrzną naszej placówki, po którym otrzymuje świadectwo zgodne ze wzorem MEN oraz zezwolenie imienne do obsługi wózków widłowych.

Jak widać jest dużo możliwości uzyskania uprawnień na tego typu maszynę, wszystko zależy od tego do jakich prac są nam potrzebne.

Jeżeli masz więcej pytań związanych z tym tematem zapraszamy do kontaktu, postaramy się pomóc i rozwiać wszystkie wątpliwości.

W/w szkolenia możemy zorganizować na terenie całej Polski i w każdym terminie dogodnym dla zleceniodawcy.

Nasi stali klienci otrzymują upust, przy większych grupach również jest możliwość negocjacji cen.

FILM kurs na wózek specjalizowany ze zmiennym wysięgiem IWJO

 

 

 

Masz więcej pytań? Zadzwoń lub napisz, dowiedz się więcej - 733 153 153 actigo@actigo.pl

Człowiek to najlepsza inwestycja a my jesteśmy po to aby w tym pomagać.